اهدای یک دستگاه بیلی روبین متر به آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت دولت آباد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۰۸:۰۲ | تعداد بازدید: 423
خانواده مرحومه معصومه مهربان در اقدامی خداپسندانه یک دستگاه بیلی روبین متر به ارزش ۲۰ میلیون تومان به آزمایشگاه مرکزی دولت آباد اهدا نمودند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان زاوه ، مهندس نجفی مدیرشبکه بهداشت ودرمان این شهرستان بیان داشت: علت ایجاد زردی بالا رفتن سطح بیلی روبین خون است که بااهدای این دستگاه امکان سنجش میزان بیلی روبین خون نوزاد درآزمایشگاه مرکزی دولت آبادفراهم شده است . پیش از این روزانه ۵ تا ۷ نوزاد برای بررسی زردی بدو تولد توسط پزشکان شهرستان به آزمایشگاه های تربت حیدریه معرفی که علاوه بر هزینه رفت و آمد متحمل هزینه های انجام آزمایش به روش نمونه گیری خون نوزادان می شدند که با اهدای این دستگاه به صورت رایگان درشهرستان زاوه مورد تشخیص ودرمان قرارمی گیرند و از عوارض زردی نوزادی که موجب عقب ماندگی ذهنی نوزاد می گردد، پیشگیری می شود.
 
وی ضمن تقدیر ازخانواده های احمدی و مهربان و آرزوی علو درجات برای مرحومه معصومه مهربان ابراز امیدواری کرد که این اقدام خداپسندانه، راهگشای سایر همشهریان عزیز جهت همکاری در توسعه تجهیزات پزشکی باشد.
 
همچنین گفتنی است در همین راستا در مراسمی باحضورمدیر شبکه بهداشت و درمان و جمعی ازمسئولین ادارات  ازخانواده های مهربان و احمدی که این اقدام خداپسندانه را انجام دادند تقدیرشد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.