تاکنون 750 مکان عمومی، مبلمان شهری و منازل افراد مشکوک و مبتلا به کرونا گندزدایی و ضد عفونی شده است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ۱۲:۱۰ | تعداد بازدید: 169

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: از ابتدای طرح بسیج ملی کرونا تاکنون 750 مکان عمومی، مبلمان شهری و منازل افراد مشکوک و مبتلا به کرونا، گندزدایی و ضد عفونی شده و انجام اقدامات پیشگیرانه در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر الهام بهره مند افزود: تیم های سالم سازی محیط بطور مستمر پیگیر مراقبت از بیماران ترخیص شده از بیمارستان و بررسی وضعیت اطرافیان بیماران هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون 9 هزار و 16 نفر در خصوص سالم سازی محیط آموزش دیده اند، اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای به همراه بسیجیان با مراجعه به درب منازل بیماران مشکوک یا مثبت شده در شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، آموزش های لازم را به خانواده بیماران ارائه می کنند.

وی ضمن تقدیر از تلاش ها و همکاری ادارات شهرستان، عنوان داشت: تا زمانی که بیماری کرونا به طور کامل فروکش کند عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی با همکاری بسیج سپاه پاسداران شهرستان، ، تیپ متحرک هجومی 177 سرلشکر شهید محمد جعفر نصر اصفهانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، آتش نشانی و جهاد کشاورزی تداوم می‌یابد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، تصریح کرد: نیروهای بسیج و سپاه همانطور که در همه شرایط و بحران ها همیشه در کنار مردم و هموطنان‌مان بوده‌اند امروز نیز در این شرایط بحرانی با آمادگی کامل به مردم خدمت می کنند.

لازم به ذکر است، در قالب تفاهم نامه ای که بین ناحیه مقاومت بسیج سپاه و دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه منعقد شده است، آموزش نیروی انسانی بسیج؛ همکاری در کنترل و نظارت فضای مجازی؛ همکاری در تشکیل تیم های نظارتی و غربالگری؛ بهره گیری از ظرفیت لجستیک بسیج و نیز بهره گیری از ظرفیت پایگاه های مقاومت بسیج در ضد عفونی و گندزدایی معابر و کنترل بیماری کرونا انجام می شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.