در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه با سپاه ناحیه تربت حیدریه اجرایی شد؛

تشکیل تیم های مراقبت و پیشگیری از کرونا در ۱47 خانه بهداشت روستایی مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۰:۵۳ | تعداد بازدید: 286

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از تشکیل تیم های مراقبت و پیشگیری در خانه های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در راستای تفاهم نامه منعقد شده با سپاه ناحیه مقاومت بسیج تربت حیدریه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، مهندس ابراهیم تیموری ضمن بیان مطلب فوق در خصوص اقدامات صورت گرفته در خانه های بهداشت روستایی گفت: بهورزان 147 خانه بهداشت روستایی مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با همراهی نیروهای بسیجی اقدام به تشکیل تیم های مراقبت و پیشگیری نموده اند که پس از ثبت بیمار در سامانه سیب، این تیم ها نسبت به پیگیری بیمار و اطرافیان، ضدعفونی محل سکونت بیمار و ارتباط مستمر با بیمار به منظور پایش وضعیت اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی افزود: علاوه بر اقدامات ذکر شده، تیم های مراقبتی با همکاری دهیاری ها و شورای اسلامی روستاها به پاکسازی معابر عمومی، کنترل ورودی و خروجی روستاها، و تب سنجی میپردازند.

تیموری در تشریح اقدامات صورت گرفته در مراکز جامع خدمات سلامت نیز بیان داشت: در 36 مرکز جامع خدمات سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، تیم های پاکسازی و نظارت، شامل یک کارشناس بهداشت محیط و 3 نفر از نیروهای داوطلب بسیجی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به صورت مستمر نظارت میکنند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در پایان از مردم خواست تا با رعایت نکات پیشگیرانه و ماندن در منازل به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و شکست این بیماری کمک کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.