ثبت نام بیش از ۱00نفر از دانشگاهیان علوم پزشکی تربت حیدریه در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

کد مطلب: ۲۴۲۸ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۱۳:۴۱ | تعداد بازدید: 125

کارشناس قرآنی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت:تاکنون 120 نفر از دانشگاهیان علوم پزشکی تربت حیدریه  در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ثبت نام کرده اند.

علی زاهدی کارشناس قرآنی دانشگاه در گفت و گو با محمدرضا صباغی مسئول روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی در این خصوص عنوان داشت : در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، از ابتدای ثبت نام در جشنواره بیست و سوم تاکنون تعداد ۹۱دانشجو،۲۴کارمند و۴نفر از اساتید در این رویداد بزرگ قرآنی ثبت نام کرده‌اند که بیشترین آمار ثبت نام کنندگان در این دانشگاه مربوط به دانشجویان و بیشترین ثبت نام در بخش معارف قرآنی ؛ رشته احکام است.

زاهدی ادامه داد: شرکت کنندگان ضمن ثبت نام، از سایت دانشگاه می توانند منابع آزمون را از کانال های مفدا و سفیران نور دانلود کنند؛ منابع کتبی هم در راه است و از هفته آینده کتاب ها تهیه  ودر اختیار شان قرار میگیرد.

بیشترین ثبت نام در جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت

وی ضمن اعلام بیشترین ثبت نام در بخش کتبی معارف قرآنی ؛ رشته احکام بیان کرد: تا کنون در رشته احکام بیش از ۴۰نفر ثبت نام کرده اند و امیدواریم در روزهای آتی شاهد پیشرفت شمار ثبت نام کنندگان باشیم.همچنین آئین نامه های داوری نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته و هر شرکت کننده می تواند در سه رشته از سه بخش متفاوت شرکت کند. در جشنواره امسال، رشته های جدید همچون سبک زندگی اسلامی ایرانی اضافه شده است و همچنین شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ قرآنی می توانند برای دریافت ریز جزئیات جشنواره به کانال های مفدا و سفیران نور مراجعه کنند.

زمان برگزاری مسابقات قرآنی

زاهدی در خصوص زمان برگزاری آزمون های این جشنواره گفت: آزمون کتبی (معارف قرآنی) ۲۴ اردیبهشت ماه بصورت سراسری در کل کشور برگزار می شود و تاریخ بخش شفاهی توسط خود دانشگاه تعیین شده و متعاقبا اعلام خواهدشد. شرکت کنندگان در بخش مقاله، نقاشی، طراحی پوستر، اپلیکیشن و کانال های مجازی برای ارسال آثار خود تا مرداد ماه فرصت دارند. شایان ذکر است؛ بخش های هنری و ادبی، داوری مرحله دانشگاهی ندارد و آثار مستقیما به دبیرخانه جشنواره ارسال و بصورت سراسری داوری می شود.

 

روند برگزاری کلاس های آموزشی

کارشناس قرآنی دانشگاه در رابطه با روند برگزاری کلاس های آموزشی اظهار داشت:کلاس های قرآنی در رشته های قرائت قرآن،آموزش تجوید،روخوانی قرآن، حفظ، تفسیر و سبک زندگی به صورت منظم به مدت ۳روز در هفته برگزار می شود و تاکنون ۱۵جلسه برای هر رشته برگزار شده است.وی همچنین مژده داد : برای شرکت کنندگانی که در مرحله دانشگاهی حائز رتبه برتر شوند،کلاس های آموزشی ویژه برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام

وی آخرین مهلت ثبت نام در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت را ۳۱ فروردین ماه اعلام و عنوان کرد:از هفته آینده برپایی غرفه معرفی و ثبت نام در جشنواره را در محل ساختمان معاونت فرهنگی خواهیم داشت .

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.