توصیهٔ مهم به مادران مبتلا به کرونا:

شیردهی را متوقف نکنید

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۰۸:۳۹ | تعداد بازدید: 18

با شیوع بیماری کووید-۱۹ و جهش‌های متوالی آن، نگرانی‌های زیادی بین اقشار مختلف جامعه ایجاد شده است. یکی از گروه‌های مهم جامعه، مادران شیرده و نوزادان هستند. بارها با ابتلای مادران به کرونا مواجه شده‌ایم و این سوال همواره مطرح بوده که اگر مادری به کرونا مبتلا شد، تکلیف نوزادش چیست؟ در این مطلب مروری خواهیم داشت بر آخرین توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت به مادران شیرده. تا پایان با ما همراه باشید:

به خوبی می‌دانیم که شیر مادر، مناسب‌ترین و حیاتی‌ترین تغذیه برای نوزاد است. بررسی‌های متعددی در مدت اخیر روی مادران شیرده مبتلا به کرونا انجام شده و نتیجه این تحقیقات نشان داده که مادران شیرده در صورت ابتلا به کرونا، نباید شیردهی را متوقف کنند.

قطعا مادران نگران سلامتی نوزاد خود هستند اما باید دقت داشت که عوارض و عواقب ناشی از قطع شیردهی به نوزاد به دلیل ابتلای مادر به کرونا، بسیار زیاد خواهد و تهدیدی برای سلامتی نوزاد به‌شمار می‌رود. یافته‌های علمی نشان می‌دهد که مادر شیرده با رعایت نکات ایمنی از جمله شست‌و‌شوی مکرر دست و استفاده از ماسک، می‌تواند کار شیردهی را بدون هیچ خطری ادامه دهد. 
از طرفی سازمان جهانی بهداشت تاکید دارد تا مادران شیرده هر چه زودتر واکسیناسیون خود را انجام دهند. واکسیناسیون برای مادران شیرده نه‌تنها ایمن است بلکه بسیار توصیه شده و واکسن سینوفارم از سوی سازمان جهانی بهداشت به‌عنوان واکسن مناسب برای مادران شیرده معرفی شده است. همچنین هیچ شواهدی مبنی بر انتقال بیماری به نوزاد در صورت واکسیناسیون مادر موجود نیست و توصیه می‌شود مادران شیرده برای حفظ سلامت خود و نوزادشان، واکسیناسیون را در اولویت قرار دهند.
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.