عادی‌انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌ها باعث افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید۱9 می‌شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۱:۱۶ | تعداد بازدید: 110

فرماندار مه ولات گفت: عادی‌انگاری و سهل‌انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باعث افزایش آمار مبتلایان بیماری کووید19 می‌شود.
مهندس مسعود رنجبر در جلسه ستاد کرونای شهرستان مه ولات افزود: در حال حاضر وضعیت شهرستان از لحاظ مبتلا به کرونا ویروس در وضعیت آبی است که این میسر نشده جز با همکاری و همراهی مردم و برای قطع کامل زنجیره انتقال این ویروس باید دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیریم.
وی اظهارداشت: حداکثر حضور مهمانان در تالارها برای هر سالن ۷۵ نفر و فعالیت هر تالار نباید از ۲ ساعت بیشتر تجاوز کند لذا نظارت‌ها با شبکه بهداشت و درمان است و در صورت عدم همکاری با ناظران، واحد مربوطه پلمپ می‌گردد.
امام جمعه مه ولات نیز در این جلسه با تاکید براین‌که مدیران در مقابله با کرونا ویروس باید عملا وارد میدان شوند عنوان‌داشت: در اجرای دستورالعمل‌ها در شهرستان تلاشی صورت نگرفت، در دوشنبه بازار شهر فیض آباد مصوب شد به‌جهت تامین معیشت مردم فقط میوه ارائه شود ولی همه اجناس در حال فروش است، چه کسی در این زمینه مقصر است.
حجت الاسلام حسین اسلامی گفت: اگر دستورالعمل‌ها در بازار سطح شهر و دیگر بازارها به نحو احسن اجرا گردد، مطالبه مردمی در پی نخواهد داشت و روال زندگی مردم به هم نمی‌خورد و با اینچنین اقداماتی کرونا ویروس را میتوان مدیریت کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات نیز در این جلسه تصریح‌کرد: با توجه به شیوع کرونای انگلیسی، با رعایت دقیق و حداکثری توصیه‌های بهداشتی از جمله استفاده صحیح و مداوم از ماسک و اهتمام به آن، شستن مداوم دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی و مهمانی‌های شبانه زمینه مناسب و لازم را برای کاهش آمارها و ورود به سال جدید با پایین‌ترین مبتلایان فراهم می‌شود.
مهندس مهدی دهقان از بستری شدن 8 بیمار جدید به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۷۷۸ شهروند مه ولاتی به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۸۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری در شهرستان مه ولات فوت شده‌اند افزود: شهروندان با انجام شیوه‌نامه‌های بهداشتی، علاوه بر حفظ سلامت خود به کادر درمان نیز کمک می کنند.

برچسب های خبر

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.