محدودیت های کرونایی به مه ولات رسید

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ۱۵:۰۶ | تعداد بازدید: 174

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات گفت: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا این شهرستان هرگونه مراسم عروسی و ترحیم که موجب تجمع و به خطر افتادن سلامت مردم شود ممنوع و تعطیل است 

مهندس مجتبی خلوصی در تشریح این خبر بیان داشت: : از عمده دلایل بروز پیک جدید بیماری کرونا در سطح این شهرستان، برگزاری مراسم‌ عروسی و تجمع بود که باید جلوی آن گرفته میشد و برهمین اساس هرگونه تجمع و دورهمی تخلف بوده و درصورت مشاهده و گزارش برگزاری مراسم که موجبات ازدحام انسانی را فراهم آورد، نسبت به تعطیلی محل و معرفی عامل یا عاملان مراسم به مراجع قضایی اقدام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه خطر ابتلا به بیماری کرونا باید توسط مردم جدی تلقی شود، اظهار داشت: شهروندان با رعایت فاصله گذاری هوشمند و پروتکل‌های بهداشتی زنجیره انتقال این بیماری را قطع کنند.

وی تصریح کرد: مهلتی برای تعطیلی این مراکز تعیین نشده و فعالیت آنها تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد ماند.

وی نیز از تعطیل شدن تمام آموزشگاههای خصوصی(تئوری و عملی) و اماکن ورزشی این شهرستان خبر داد و اگفت: فعالیت تمامی مراکز ورزشی، باشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، استخر و مکان‌های روباز و بسته ورزشی در بخش خصوصی و دولتی تعطیل است و در صورت تخلف  از این دستور با متخلفان با جدیت برخورد می‌شود زیرا بحث سلامت شهروندان در این شرایط اهمیت بالایی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه ولات افزود: فعالیت کلیه آرایشگاههای زنانه تا اطلاع ثانوی تعطیل و آرایشگاههای مردانه با رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت ساعت کاری و نوبت دهی فعالیت کنند.

خلوصی بیان داشت:واحدهای صنفی غذای آماده؛رستوران؛اغذیه و کبابی فقط به صورت بیرون بر مجاز به فعالیت بوده و استفاده از ماسک برای عموم کارمندان و مراجعین به دستگاههای خدماتی الزامی است.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی  به مردم ارایه می‌دهند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.