مسمومیت با مواد مخدر یکی از مرگبارترین انواع مسمومیت ها

کد مطلب: ۲۱۵۷ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ ۰۷:۵۰ | تعداد بازدید: 101

دکتر فاطمه فهیمی نیا کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها وسموم معاونت غذل ودارو در گفتگویی با روابط عمومی بیان کرد:مشکلات خانوادگی، طلاق، بیکاری، فقر و بحران های روحی از عوامل مستعدکننده فرد به سومصرف مواد می باشند و لازم است بدانیم  مسمومیت با مواد مخدر یکی از مرگبارترین انواع مسمومیت ها محسوب می گردد زیرا ناخالصی های موجود در انواع مواد مخدر در برخی از خود مواد مخدر مرگبارتر می باشند.وی ادامه داد: سومصرف شیشه گرچه  ظاهر فرد را سریعا دگرگون و قابل شناسایی نمی کند ولی اعتیاد به آن به مراتب خطرناکتر از مواد مخدر دیگر است.همچنین سکته های قلبی و مغزی، تشنج، نارسایی کبد و کلیه و تخریب سلول های مغزی و عضلانی از عوارض مسمومیت با قرص اکستازی و شیشه می باشند و مصرف مواد توهم زا مانند حشیش، اکستازی، LSD و شیشه می تواند سبب بروز حوادث مرگبار مانند سقوط از ارتفاع، نزاع، ارتکاب به جنایت و خودکشی در فرد مصرف کننده شود.

ایشان خاطرنشان کرد: تزریق مواد مخدر از طریق سرنگ های آلوده، غیراستریل و مشترک خطر ابتلا به بیماری های عفونی خطرناک مانند ایدزو هپاتیت را افزایش می دهد.

دکتر فاطمه فیهیمی نیا در ادامه گفت : استفاده خودسرانه از فرآورده های قاچاق و بدون مجوز جهت بدنسازی و پرورش اندام در جوانان، خطر ابتلا به انواع اختلات جسمی و روانی از جمله: عقیمی، نارسایی قلبی و کبدی، کوتاهی قد، بزرگ شدن سینه در مردان و پرمویی و خشونت صدا در خانم ها را در پی دارد.

وی خطاب به خانواده ها بیان کرد : هرگونه تغییرات رفتاری غیرعادی و ناگهانی مانند: گوشه گیری، بی خوابی، بی حوصلگی، پرخاشگری، غیبت از محل کار و تحصیل و ... را در فرزندان خود جدی گرفته و در پی علت آن باشید و بدانید  افزایش سطح آگاهی در مورد عوارض ویرانگر اعتیاد و آموزش صحیح پیشگیری از بروز سومصرف مواد اساسی ترین گام در مبارزه با این بلای خانمان سوز است.

 

برچسب های خبر

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.