نوزادان را با طلای مایع واکسن کنید

کد مطلب: ۳۱۸۶ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۱۴:۰۸ | تعداد بازدید: 102

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی، فاطمه گلریزی کارشناس برنامه ترویج تغذیه با شیرمادر معاونت بهداشت در حاشیه کارگاه های مراقبت از نوزادان پرخطرکه  با هدف کاهش مرگ ومیر نوزادان برای گروههای مختلف برگزار شد، اظهار کرد: تماس پوستی بین مادر و نوزاد و شیردهی در ساعت اول و تغذیه انحصاری با شیرمادر تا شش ماه ،سالانه جان یک میلیون از چهارمیلیون نوزادی که هرسال در جهان می میرد را نجات میدهد.

وی به دلایل اهمیت شیر مادراشاره وخاطرنشان کرد:آغوز که شیری است که طی چند روز اول از پستان مادر ترشح می شود از لحاظ غذایی بسیار با ارزش است و اولین واکسن محسوب می شود که آنرا طلای مایع  میخوانند و در نوزادان  نارس به عنوان ایمنی درمانی دهانی استفاده می شود.

گلریزی تصریح کرد: شیر مادر پروتئین لازم برای رشد مغز را تامین میکند و دارای  پادتن برای محافظت از نوزادان نارس در برابر عفونت است و علاوه بر این موجب کاهش موارد عفونت های بیمارستانی و کاهش طول مدت بستری در این نوزدان می شود.

کارشناس برنامه ترویج تغذیه با شیرمادر معاونت بهداشت اظهار کرد: انجام مراقبت آغوشی روش خاص مراقبت از شیرخواران کم وزن است که موجب ارتقای سلامت و بهبود وضعیت آنها از طریق کنترل موثرتر دمای بدن، تغذیه با شیر مادر، پیشگیری از عفونت و ایجاد ارتباط نزدیکتر مادر و نوزاد شده و شیرخوار زودتر از بیمارستان ترخیص میشود.

وی بیان کرد:بدون شک برگزاری جلسات مشاوره و آموزش شیردهی در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی میتواند در گسترش فرهنگ  تداوم تغذیه با شیر مادر تا دو سالگی  و توانمند سازی والدین برای مراقبت از شیرخواران موثر باشد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.