آینده را باید ساخت

پایش وارائه خدمات مراقبت جسمانی بیش از 90 درصد کودکان زیر 5 سال شهرستان تربت حیدریه

کد مطلب: ۲۸۳۳ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ ۱۲:۲۱ | تعداد بازدید: 70

زینب اقدسی کارشناس سلامت کودکان معاونت بهداشت با اشاره به شعار جهانی هفته کودک در سال 2018 "آینده را باید ساخت " بیان کرد :16 مهر هرسال، هم زمان با 11 اکتبر،روز جهانی کودک نام گرفته است؛ روزی که درآن پدران، مادران، مربیان و دست اندرکارانِ مسائل کودکان، فرصت می یابند تا درباره کودک و دنیای زیبای آن بیندیشند و افق های زیباتری برای آینده کودکان ترسیم کنند.

وی ادامه داد:بدون شک یکی از مهمترین و موثرترین دوران زندگی آدمی دوران کودکی است. دورانی که در آن شخصیت (Personality) فرد پایه‌ریزی شده و شکل می‌گیرد. امروزه این حقیقت انکارناپذیر به اثبات رسیده است که کودکان در سنین پایین (طفولیت) فقط به توجه و مراقبت جسمانی نیاز ندارند،بلکه این توجه باید همه ابعاد وجودی آنها شامل رشد اجتماعی ، عاطفی ، شخصیتی و هوشی را دربر گیرد.این ابعاد عوامل تعیین کننده و اساسی یک انسان هستند که از دوران کودکی پایه‌گذاری و شکل می‌گیرند

زینب اقدسی اظهار داشت:ارایه خدمات غربالگری تکامل کودکان در سن 12 ماهگی جهت حداقل 90 درصد کودکان، ارایه خدمات مراقبت های جسمی، بررسی شاخص های رشد جسمی، وضعیت تغذیه، تکامل و ... به بیش از 90 درصد کودکان زیر 5 سال در جمعیت تحت پوشش دانشگاه، برگزاری جلسات کنوانسیون حقوق کودک که در راستای احقاق کودکان شهرستان و رفع مشکلات موجود مرتبط با بهبود سلامت جسمی، روانی و معیشتی کودکان برگزار می گردد از جمله فعالیت هایی بوده است که در راستای ارتقاء وضعیت کودکان در شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: کودکان ایران زمینْ در پرتو استعدادی سرشار و با تکیه بر افتخارات دینی و باستانی خویش، امیدهای آینده طلایی کشورند تا با استفاده از تجربه گذشته و غنیمت شمردن شرایط کنونی، ارمغان آور فردایی بهتر باشند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.