در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان مه ولات عنوان شد:

گام برداشتن در مسیر سلامت کارکنان دولت به سلامت تمام جامعه کمک می کند

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۳:۰۸ | تعداد بازدید: 82

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در جلسه  شورای سلامت و امنیت غذایی مه ولات که با حضور اعضاء برگزار گردید،گفت:برداشتن یک گام در مسیر سلامت کارکنان دولت به سلامت تمام جامعه کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی،دکتر الهام بهره مند ضمن تشریح بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت، اظهار کرد: هدف اصلی این طرح تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی واجتماعی کارکنان ادارات و سازمانهای وابسته به دولت است.

دکتر الهام بهره مند افزود: اجرای خود مراقبتی سازمانی در دستگاههای اجرایی، اجرای برنامه های آموزشی، راه اندازی بانک اطلاعات پایه سلامت کارکنان دولت (پرونده سلامت) و انجام معاینات دوره ای پزشکی در دستور کار این طرح است که امید است با همکاری ادارات انجام شود.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان مه ولات گفت: شواهد حاکی از ارتقاء خدمات بهداشتی درمانی پس از انقلاب اسلامی در ایران است ودر همه شهرها و روستاهای خدمات به نحو احسن  وکامل به مردم عرضه میشود.

دکتر عبدالعلی حبیبی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی بیماری های واگیر به خوبی کنترل شد، اما در حال حاضر بیماری های غیرواگیر در جامعه افزایش یافته و به همیت دلیل رویکرد وزارت بهداشت مشارکت همه مردم و دستگاه های اداری و اجرایی در راستای بهبود سلامت جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه اگر در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماریها گام های موثری برداریم هزینه ها در حوزه درمان کمتر می شود، تصریح کرد: یکی از گام های مهم در حوزه بهداشت توجه به سلامت کارکنان دولت است که دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این زمینه برنامه های گسترده ای در نظر گرفته است.

گفتنی است،تشکیل شورای ارتقای سلامت در ادارات، تدوین تفاهم نامه بین شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر و ادارات شهرستان ،تکمیل پرونده سلامت کارکنان هر اداره و... از مصوبات این جلسه بوده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.