همزمان با هفته ملی سرطان عنوان شد:

با تغییر سبک زندگی می توان از 40 درصد ابتلاء به موارد سرطان پیشگیری کرد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۲:۳۱ | تعداد بازدید: 62

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: با تغییر سبک زندگی می توان از 40 درصد ابتلاء به موارد سرطان پیشگیری کرد و با تشخیص زود هنگام سرطان نیز می توان نیمی از سرطانها را درمان کرد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر الهام بهره مند اظهار داشت: کنترل وزن، ورزش منظم، رعایت رژیم غذایی، کاهش مصرف چربی‌های اشباع، محدود کردن مصرف گوشت قرمز، افزایش مصرف روزانه میوه‌ها و سبزیجات، محدود کردن مصرف مواد غذایی سرخ شده و قطع مصرف الکل در کاهش ابتلا به سرطان بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری های غیرواگیر تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، افزود: داشتن سبک زندگی سالم نقش چشمگیری در کاهش ابتلا به انواع سرطان ها دارد و با داشتن فعالیت بدنی منظم ( روزانه حداقل ۳۰ دقیقه و ۵ روز در هفته ) احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

وی عنوان داشت: الگوی تغذیه ای صحیح، الگویی است که ازسه اصل تعادل، تنوع و تناسب پیروی کرده و بتواند کلیه مواد مغذی و اصلی مورد نیاز بدن را از طریق مصرف همه گروههای غذایی ( نان و غلات، میوه ها، سبزیجات، گوشت و تخم مرغ، حبوبات، مغزها و لبنیات ) تامین کند.

گفتنی است یکم تا هفتم بهمن هرسال بعنوان " هفته ملی مبارزه با سرطان"نامگذاری شده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.