اهداف و برنامه های دانشگاه

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ ۰۷:۴۴| تعداد بازدید: 1479

 نظام سلامت یکی از بخش‌های مهم نظام اداره هر کشور است که بخش مهمی از منابع را به خود اختصاص می‌دهد و در ایران نیز حدود 6 تا 7 درصد درآمد (تولید ناخالص داخلی) صرف سلامت می‌شود. با توجه به محدودیت منابع و نامحدود بودن خواست‌ها و اولویت‌ها، لازم است که اولویت‌گذاری در صرف این منابع صورت گیرد.

 

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برای قرار گرفتن در جایگاه مناسب کشوری و توسعه خود راه درازی در پیش دارد و طبیعی است که با توجه به محدودیت منابع، اولویت‌بندی فعالیت‌ها و داشتن نقشه جامع هر آنچه که لازم است برای دستیابی به این جایگاه انجام شود یکی از الزامات اصلی است. روش‌های مختلفی برای برنامه‌ریزی وجود دارد که معمولاً افرادی که دانش تخصصی در این زمینه ندارند سردرگم شده و ارتباط ذهنی با آن برقرار نمی‌نمایند. مجموع این برنامه‌ها، با این هدف تهیه شده که هم زبان مشترک برای آنچه باید در دانشگاه صورت گیرد ایجاد نماید و هم اولویت‌بندی فعالیت‌ها برای همه ذینفعان داخلی و خارجی دانشگاه تعیین شود. لذا تلاش شد تا ضمن پایبندی به اصول علمی برنامه‌نویسی، اصل سادگی و مبتنی بر هدف بودن و همچنین ایجاد زبان مشترک در برنامه تدوین شده مدنظر قرار گیرد.

برنامه تدوین شده مانند تمام دستاوردهای و فعالیت‌های بشری خالی از اشکال نبوده و لازم است همه کسانی که نسبت به آینده سلامت منطقه تحت پوشش دانشگاه تربت حیدریه و همچنین آینده دانشگاه دغدغه دارند، پیشنهادات خود را برای بهتر شدن برنامه ارایه نمایند زیرا بخش مهمی از آنچه در سال‌های آینده برای دانشگاه اتفاق خواهد افتاد متاثر از محتوای این برنامه خواهد بود.

ما به دنبال ایجاد دانشگاهی هستیم که متعهد به کیفیت، پاسخگو به نیازهای سلامت، عدالت محور و بهره‌ور باشد.