در حاشیۀ دیدار با مجموعۀ مامایی تربت حیدریه عنوان شد:

ماما اولین حامی سلامت مادر، کودک و خانواده

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ ۱۱:۰۷ | تعداد بازدید: 236

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به‌همراه مدیر نظارت و اعتباربخشی، کارشناس مسئول واحد مامایی و رئیس ادارۀ پرستاری از بیمارستان‌های نهم دی و رازی، کلینیک احمدیه و بخش ناباروری امید تربت حیدریه بازدید و این روز را به ماماهای شاغل در این مراکز تبریک گفتند.

دکتر محسن تدین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حاشیۀ این بازدیدها ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزندۀ ماماها، گفت: جامعۀ مامایی به‌عنوان یکی از گروه‌های نظام سلامت کشور با دانش، مهارت، ایثار و اخلاص خود نه‌تنها نویدبخش حیاتی جدید است بلکه با ارائۀ مشاوره و مراقبت‌های دوران بلوغ، بارداری، زایمان و غربال‌گری نقش مهمی در حفظ سلامت مادران ایفا می‌کند.

وی با بیان این‌که ماما اولین حامی سلامت مادر، کودک و خانواده است، افزود: نقش ماما، نقشی بسیار تاثیرگذار است که در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت بیش از گذشته به آن نیاز است و از همین رو "ماما، حامی فرزندآوری و سلامت خانواده" به‌عنوان شعار ملی امسال روز ماما انتخاب شده است.

کارشناس مسئول واحد مامایی معاونت درمان دانشگاه نیز در این دیدار، عنوان داشت: روز جهانی ماما، روز افزایش آگاهی و تبادل اطلاعات در راستای سلامت مادر و نوزاد است و روز فرشتگانی است که نام‌شان از مادر مشتق شده که علم را به خدمت گرفته تا عشق را در تجلی‌گاه آفرینش به نمایش بگذارند.

ریحانه خسروی ادامه داد: اجرای برنامه‌های مختلف ترویج زایمان طبیعی، راه‌اندازی مرکز ناباروری امید، تحقق اهداف نظام سلامت و فرزندآوری، کاهش شاخص مرگ و میر مادران باردار، راه‌اندازی بخش زایشگاه و زنان بیمارستان امام حسین (ع) و اجرای برنامه‌های مرتبط با قانون جوانی جمعیت، همه و همه نشان از توجه ویژه و اهتمام مجموعۀ مدیریتی دانشگاه به جایگاه ارزشمند مامایی است و معتقدیم که این ارج نهادن، در واقع ارزش‌گذاری به مقام والای مادر است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.