با حضورمدیرکل دفتر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت وزارت بهداشت:

اولین مجمع دانشگاهی سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

کد مطلب: ۲۴۳۱ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۱۳:۵۳ | تعداد بازدید: 192

با حضوردکتر گلمکانی مدیرکل دفتر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت وزارت بهداشت ، اولین مجمع دانشگاهی سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه،اولین مجمع دانشگاهی سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در راستی هم اندیشی و هم افزایی با هدف ضرورت اجتماعی شدن سلامت و بررسی راهکارهای لازم در این خصوص  برگزار گردید.

دکتر گلمکانی مدیرکل دفتر مولفه های اجتماعی موثربر سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت سلامت،مشارکت و مسئولیت پذیری در آموزه های دینی بر اجتماعی شدن سلامت رویکرد نوین برای تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری ها در سلامت تاکید نمود .وی گفت : سلامت در تمامی ابعاد روانی ،اجتماعی،جسمی و معنوی لحاظ میشود و تشکیل کانون های سلامت محله و خانه مشارکت های مردمی ،نهادینه سازی مسئولیت پذیری سازمان های مختلف دولتی مردم نهاد و همچنین افراد در حفظ و ارتقاء سلامت،محوری شدن مقوله سلامت در وضع قوانین مطاللبات فردی صنفی،سازمانی و... را از مهمترین اهداف مجمع دانشگاهی سلامت میباشد.

دکتر سعید رضا قنبری زاده رئیس دانشگاه ضمن اشاره به شعار سال ((حمایت از کالای ایرانی ))و منویات مقام معظم رهبری بیان کرد:بدون شک دست یافتن به اهداف این شعار،رفع نیاز ایران اسلامی به واردات محصولات خارجی و افزایش توان تولید داخلی و رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت و دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تمام همت و توان خودرا در زمینه های مختلف در راستای تحقق شعار از جمله برخورد با قاچاق محصولات آرایشی، بهداشتی و داروها و ترغیب اساتید و دانشجویان و شرکت های دانش بنیان برای عرضه تجهیزات و تولیدات مورد نیاز پزشکی بکار خواهد بست .

دکتر قنبری زاده اظهار داشت :در بحث سلامت همه مسئولند و این مسئولیت شامل حاکمیت، سازمان ها و نهادها، خانواده، اجتماع و فرد می باشد.

وی درپایان با اشاره به انتخاب مجمع خیرین سلامت تربت حیدریه به عنوان مجمع برتر استان،خاطرنشان کرد: امیدواریم بیش از پیش بتوانیم با حمایت های سیاسی و اجتماعی همه سازمانها، نهادها،ادارات و بخصوص سمن ها ی مردمی و مردم عزیز بهره مند باشیم و با مشارکت و همدلی به اهداف عالی سلامت دست یابیم.

ایراد بیانیه مجمع سلامت دانشگاهی تربت حیدریه،تجلیل از ادارات برتر در حوزه مشارکت بین بخشی و برگزاری نمایشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بوده است.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور مسئولین ادارات وخیرین شهرستان های تربت حیدریه،مه ولات و زاوه،قائم مقام امور مشارکت های اجتماعی دانشگاه های همجوار،ریاست معاونین و جمعی از کارکنان دانشگاه در محل سالن همایش های ابن سینا برگزار گردید.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.