رییس سازمان غذا و دارو:

برای مقابله با هر تهدید دارویی برنامه ریزی کرده و آمادگی داریم

کد مطلب: ۲۶۶۶ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۰۸:۳۶ | تعداد بازدید: 43

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا گفت: برای مقابله با هر تهدید دارویی برنامه ریزی کرده و آمادگی داریم

 

به گزارش وبدا به نقل از تسنیم، دکتر غلامرضا اصغری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درخصوص وضعیت تخصیص ارز دارو اظهار داشت: باید دقت شود که در دوره جدید تخصیص ارز به مکمل‌ها به هیچ عنوان ارز 4200 یا همان ارز یارانه‌ای 4400 تومانی تخصیص نمی‌یابد. اما با وجود این، ارز یارانه‌ای به دارو و مواد اولیه‌ای اختصاص می‌یابد و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

 

دکتر اصغری با تشریح مشکلات پیشِ‌رو در حوزه دارو عنوان کرد: اگرچه احتکار، قاچاق و کم‌فروشی در شرایط تحریم، رخ می‌دهد ولی ما با این تخلفات برخورد خواهیم کرد و تلاش می کنیم تا کمبودی در حوزه دارو نداشته باشیم. 

 

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: برخی‌ها به سازمان غذا و دارو نقد کردند که گارد جنگی گرفته است کما اینکه ما چنین گاردی نگرفته ایم. اما برای مقابله با هر تهدید دارویی برنامه ریزی کرده و آمادگی داریم. 

وضعیت بازار دارو بحرانی نیست

همچنین در این نشست خبری دکتر اکبر برندگی، مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو با تشریح وضعیت دارو در کشور عنوان کرد: خوشبختانه هم‌اکنون در شرایط بحرانی دارو نیستیم و تمام تمهیدات برای مقابله با تحریم‌ها و مشکلات دارویی انجام شده است.

براساس این گزارش، دکتر وحید مفید، مدیرکل اداره غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو نیز در ادامه این نشست، درخصوص برخی مشکلات حوزه مرتبط دارویی به موضوع شیرخشک پرداخت و گفت: در روزهای اخیر مردم به ‌دلیل نگرانی‌هایی جهت تهیه شیرخشک، بیش از ظرفیت نیاز به داروخانه‌ها مراجعه کردند. ما به مردم این اطمینان را می دهیم که شیرخشک به‌اندازه نیاز برای احتیاجات کشور تامین شده است و نگرانی از بابت تهیه آن وجود نخواهد داشت.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.