در همایش هفته جهانی شیر مادر عنوان شد :

تغذیه با شیر مادر زیربنای زندگی سالم است

کد مطلب: ۲۶۶۴ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ ۱۴:۰۸ | تعداد بازدید: 97
تغذیه با شیر مادر زیربنای زندگی سالم است

به مناسبت هفته جهانی شیر مادر همایشی به همت مرکز خدمات جامع سلامت شهید بهشتی  و با همکاری مراقبین سلامت مرکز امام خمینی و با حضورجمعی از کارکنان معاونت های بهداشتی و درمان و اعضای کمیته شیر مادر بیمارستانهای شهرستان برگزار شد.

در این همایش ابراهیم تیموری معاون فنی معاونت بهداشتی به بیان  اهمیت ترویج تغذیه با شیر مادر و مزایای تغذیه با شیر مادر پرداخت و گفت: سلامت جسمی و روانی  کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند بسیار مطلوب تر است  و مادران باید هرچه بیشتر به سمت این شعار که تغذیه با شیر مادر  زیر بنای زندگی سالم می باشد حرکت کنند

همچنین زهره حسینی رئیس اداره سلامت جمعیت وخانواده معاونت بهداشتی نیز در این همایش بیان داشت : به مادرانی که به هر علت نمی توانند به تغذیه با شیر مادر بپردازند توصیه داریم تا به مراقبین سلامت مراجعه و علل مختلف این موضوع بررسی و رفع گردد تا این مادران نیز بتوانند کودکان خود را با شیر مادرکه موهبتی الهی است تغذیه نمایند .

در ادامه فاطمه گلریزی کارشناس برنامه های ترویج تغذیه با شیر مادر معاونت بهداشتی در سخنان خود گفت:  مشارکت مردم در اجرای برنامه های سلامت موجب توانمندی آموزشی و افزایش انگیزه آنان برای مراقبت نوزادان و شیر خواران خود می گردد.

وی اظهار امید واری کرد با بر گزاری کار گاهها و همایشهای آموزشی بتوان  آگاهی و مهارت مادران را از طریق تشکیل گروههای همیار در سطح پایگاهها و محلات ارتقاء داد.

گفتنی است در پایان این مراسم به جمعی از مادران و همکارانی که در ترویج تغذیه با شیر مادر شرکت موثری داشتند هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.