از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون انجام شد:

بیش از ۱900 بازدید از مراکز تحت‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ ۱۰:۳۵ | تعداد بازدید: 136

رئیس ادارۀ سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: تا صبح امروز، 1912 بازدید در راستای تشدید نظارت‌ها توسط کارشناسان این دانشگاه در طرح سلامت نوروزی انجام شده است.

مهندس مهدی سعیدی با اعلام این‌که طرح سلامت نوروزی هم‌زمان با سراسر کشور از 24 اسفندماه در این دانشگاه آغاز شده است، افزود: در این بازدیدها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و بین‌راهی، پایانۀ مسافربری و مراکز اقامتی نظارت می‌شود.

وی اظهار داشت: در این بازدیدها که توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای انجام شده، منجر به کشف و معدوم‌سازی 6170 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته شده است.

وی ادامه داد: 1419 بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 270 بازدید از اماکن عمومی، 129 بازدید از اماکن بین‌راهی، 13 بازدید از اماکن اقامتی و پایانۀ مسافربری، 25 بازدید برای رسیدگی به شکایات مردمی و 2047 مورد سنجش مواد غذایی با دستگاه‌های پورتابل انجام شده است.

رئیس ادارۀ سلامت محیط و کار دانشگاه با اشاره به کنترل بهداشت آب شرب به‌عنوان یکی از برنامه‌های سلامت نوروزی، خاطرنشان کرد: 56 بازدید از سامانه‌های آب‌رسانی، 41 مورد نمونه‌برداری میکروبی و 1240 مورد کلرسنجی از آب‌های آشامیدنی تا صبح امروز صورت گرفته است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.