افزایش صد درصدی بیماران بستری مبتلا به کرونا در تربت حیدریه

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۵:۳۵ | تعداد بازدید: 134

رئیس ادارۀ پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به بیماری کرونا درمجموعۀ تحت‌پوشش این دانشگاه صد درصد افزایش یافته است.
محمدرضا اعتصامی‌راد با اشاره به این‌که در حال حاضر شهرستان‌های تربت حیدریه و مه ولات در وضعیت زرد و زاوه در وضعیت آبی قرار دارند، افزود: در هفتۀ سوم منتهی به ۲۱ اسفندماه، نتیجهٔ آزمایش ابتلای به کرونا در ۲۳ درصد بیماران تنفسی بستری در بیمارستان از مثبت بوده که نسبت به ابتدای اسفندماه بیش از صددرصد افزایش یافته است.
وی با بیان این‌که تعداد بیماران مثبت بستری در سه هفتۀ اخیر بیش از تعداد کل بیماران در سه ماهۀ اخیر می‌باشد، اظهار داشت: همشهریان گرامی در صورت ابتلا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصلۀ اجتماعی در تماس با افراد و رعایت اصول بهداشت فردی را حتما مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش موارد بیماران مبتلا به کرونا و احتمال بروز سویۀ جدید بیماری در بین افراد توصیه می‌گردد در صورت ابتلا و داشتن علائم با مراجعه به مراکز منتخب غربالگری کووید۱۹ در سطح شهرستان، ضمن ویزیت و ارائۀ خدمات درمانی برای افراد، انجام آزمایش کرونا به‌صورت رایگان را دریافت نمایند.

اعتصامی‌راد تصریح کرد: مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی (ره) در سطح شهر تربت حیدریه و مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی رباط سنگ در منطقۀ رُخ به‌عنوان مراکز منتخب کووید در تمام ایام تعطیل نوروز به‌صورت صبح و بعدازظهر آمادۀ ارائۀ خدمات مربوطه می‌باشند.

رئیس ادارۀ پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه خاطرنشان کرد: در شهرستان زاوه مرکز خدمات جامع سلامت دولت آباد و شهرستان مه ولات نیز مرکز خدمات جامع سلامت شیردل به‌عنوان مراکز منتخب کووید۱۹ به‌صورت شبانه‌روزی در تمام ایام تعطیل نوروز ارائۀ خدمات می‌نمایند.

برچسب های خبر

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.