برخورد قانونی با ۱0 نانوایی متخلف در مه ولات

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۱:۲۸ | تعداد بازدید: 69

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه ولات گفت: عمده تخلفات ثبت شدۀ نانوایی‌های این شهرستان تخلفات بهداشتی، اتمام پروانه کسب، تعطیلی غیرمجاز و خارج از ساعت پخت، نامرغوب بودن نان‌های تولیدی و نارضایتی شهروندان می‌باشد.

مهندس مهدی دهقان گفت: در بازدید مشترک اعضاء کارگروه آرد و نان شهرستان از نانوایی‌ها به همراه معاون عمرانی فرماندار و کارشناسان بهداشت محیط از 22 نانوایی سطح شهرستان بازدید به‌عمل آمد که در این راستا ۲ واحد متخلف به‌دلیل کیفیت پایین نان تولیدی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی افزود: پروانۀ یک واحد متخلف دیگر به جهت تعطیلی غیرمجاز و نارضایتی اهالی و همچنین عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابطال و سهمیۀ آرد ۴ واحد دیگر نیز به‌دلیل تخلفات بهداشتی، اتمام پروانه و عدم تمدید آن، قطع و سهمیۀ ۳ نانوایی دیگر به‌دلیل زیاد بودن سهمیۀ آرد فعلی و عدم توان آن نسبت به میزان پخت نان کسر شد، لذا بازدیدها همچنان در روزها و هفته‌های آتی در دستورکار کارگروه آرد ونان شهرستان می‌باشد.

مهندس دهقان تصریح کرد: بهبود کیفیت نان تولیدی در افزایش سلامت جامعه بسیار مؤثر است و متصدیان نانوایی‌ها باید در مراحل مختلف پخت و عرضۀ نان بسیار دقت کنند لذا نظارت مستقیم و غیرمستقیم همچنان بر واحدهای خبازی به طور مستمر در دستور کار است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه ولات با تاکید بر این‌که اولویت نخست حوزۀ بهداشت و درمان این شهرستان، تامین بهداشت عمومی و حفظ سلامت شهروندان محترم است افزود: شهروندان گران‌قدر در صورت مشاهدۀ هرگونه تخلف بهداشتی، با سامانه ۱۹۰ یا تلفن ۵۶۷۲۷۱۲۶ واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تماس و جهت ‌هرگونه تخلف در زمینۀ گران‌فروشی، کم‌فروشی و تقلب در کسب، مراتب را با ذکر آدرس دقیق نانوایی به فرمانداری یا از طریق تماس با شماره تلفن گویای ۱۲۴ به ادارۀ صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.