همزمان با هفتۀ سلامت:

دومین نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزۀ سلامت برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۱:۳۴ | تعداد بازدید: 78

دومین نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزۀ سلامت به‌منظور بحث و تبادل‌نظر در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته، اهداف و برنامه‌های پیش روی این سمن‌ها برگزار شد.

دکتر محمدحسین دلشاد رئیس دبیرخانۀ مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه در این نشست ضمن تبریک هفتۀ سلامت، به تبیین فعالیت روزهای مختلف هفتۀ سلامت پرداخته و با توجه به نگاه ویژۀ آن به نقش بی‌بدیل و تعیین‌کنندۀ سمن‌ها، بیان داشت: سیاست دولت در طی سال‌های اخیر حمایت از داوطلبان و فعالان اجتماعی جهت فعالیت در چارچوب قوانین و تأسیس سمن بوده است.

وی در ادامه نیز به ضرورت تشکیل خانۀ مشارکت مردم و شورای پیام‌گزاران سلامت در شهرستان‌های تحت پوشش اشاره و دستورالعمل تشکیل آن‌ها را بیان نمود و سپس به لزوم تجمیع، سازماندهی و تمدید مجوزهای سمن‌های مختلف اشاره و به عملکرد محور بودن آن‌ها تاکید کرد.

گفتنی‌است، نمایندگان سمن‌های مختلف به بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات و چالش‌های خود و همچنین برنامه‌های پیش رو پرداختند و در پایان از سمن مبارزه با استعمال دخانیات که در رتبه‌بندی اداره کل سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت بالاترین امتیاز را کسب نموده است تجلیل شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.