فروش داروهای مخدر و اقلام غیرمجاز توسط یک عطاری در تربت حیدریه این واحد صنفی را به مراجع قضایی کشاند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۰۹:۵۴ | تعداد بازدید: 114

سرپرست مدیریت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از کشف و ضبط 200 قلم داروهای مخدر و غیرمجاز به ارزش 60 میلیون ریال از یک عطاری در این شهرستان خبر داد و افزود: این واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی شد.

دکتر شیما نصراله‌الحسینی با اعلام این خبر گفت: در بازرسی مشترک کارشناسان این اداره با کارشناسان ادارۀ صمت از یک واحد عرضۀ گیاهان دارویی این اقلام کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به این‌که عطاری‌ها فقط یک واحد صنفی بوده و مجاز به فروش هیچ‌گونه اقلام دارویی نمی‌باشند ‌افزود: متاسفانه فروش داروهای سقط جنین و مکمل‌ها و پودرهای غیرمجاز در درمان چاقی و لاغری از بیشترین موارد تخلف در تعدادی از عطاری‌های شهرستان بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین تبلیغات سوء برای درمان‌های پوستی مانند بر طرف کردن لک و فروش روغن‌های گیاهی غیرمجاز مشاهده شده است که پرونده‌های تخلف این عطاری‌ها به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

دکتر نصراله‌الحسینی در پایان ادامه داد: از همشهریان عزیز خواهشمندیم از خرید هرگونه قرص یا دارو با ادعای درمانی از این صنف خوداری کرده و در صورت مشاهده این اقلام مراتب را با کارشناسان این اداره با شماره تماس 52313070 داخلی 112 در میان بگذارند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.