همایش ازدواج به‌هنگام، آسان و پایدار در تربت حیدریه برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ۱۴:۲۷ | تعداد بازدید: 153

در راستای پویش جوانی جمعیت و هفتۀ سلامت جوانان، همایش ازدواج به‌هنگام، آسان و پایدار با حضور کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه که امسال و سال گذشته ازدواج کرده بودند برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این همایش، گفت: با آگاهی‌بخشی و روشن‌گری در امر ازدواج با هدف ازدواج سالم، به‌هنگام، آگاهانه و پایدار روند ازدواج در سطح جامعه با مشارکت خانواده‌ها ارتقاء داده می‌شود.

دکتر حسین ابراهیمی‌پور اظهار داشت: ازدواج تکمیل‌کنندۀ بعد اجتماعی افراد است و موجب تکامل شخصیت روحی و معنوی انسان‌ها می‌شود و در آیات و روایات نیز ازدواج را نصف دین عنوان کرده‌اند.

نمایندۀ نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های تربت حیدریه نیز در این همایش، عنوان داشت: آگاهانه انتخاب کنید، صحیح تصمیم بگیرید، خردمندانه بررسی کنید و در نهایت هوشمندانه همسر خود را انتخاب کنید تا بتوانید در همۀ مراحل زندگی خود به موفقیت برسید.

حجت‌الاسلام دکتر حسین صافدل با بیان این‌که جوانان باید با اتکال به خداوند مهربان در این راه قدم بردارند، تاکید کرد: تشکیل خانوادۀ سالم، متعادل و پایدار مانند هر امر مهم دیگری، به تفکر منطقی و تلاش و کوشش نیازمند است و جوان می‌بایست بر اساس معیارهای اصولی و منطقی، همسر آیندۀ خود را انتخاب کند.

گفتنی‌است، به 10 نفر از زوج‌های شرکت‌کننده در مسابقۀ زوجین خوشبخت که منبع آن چهار جلد کتاب آموزش‌های هنگام ازدواج (اخلاق و احکام در خانواده، روان‌شناسی خانواده، حقوق خانواده و سلامت باروری و رضایت‌مندی از زندگی زناشویی) بود و 60 نفر از کارکنان دانشگاه که ازدواج کرده بودند هدایایی اهداء شد.

برچسب های خبر

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.