همایش جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ۰۹:۲۵ | تعداد بازدید: 310

دبیر قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از برگزاری همایش جوانی جمعیت در این شهرستان خبر داد.

دکتر الهام بهره‌مند گفت: این همایش با مشارکت معاونت‌های بهداشت، درمان، آموزش، توسعه مدیریت و منابع، غذا و دارو و فرهنگی دانشجویی برگزار و از کارکنان دارای خانوادۀ باشکوه و کارکنانی که از سال 1400 دارای فرزند شده‌اند، تقدیر به‌عمل آمد.

وی افزود: با توجه به بندهایی که در قانون جوانی جمعیت آمده است، همۀ دستگاه‌ها، نهادها و حتی برای مردم وظایفی تعیین شده است که بخش عمده‌ای از این سیاست‌ها در حوزۀ دانشگاه‌های علوم پزشکی تعریف شده که باید برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص اجرای شیوه‌نامه‌های قانونی انجام شود و باعث افتخار است که کارکنان دانشگاه در راستای تحقق شعار ایران جوان سهیم بوده‌اند.

دکتر بهره‌مند با اشاره به روند کاهشی نرخ باروری کلی کشور در سال‌های گذشته، بیان داشت: در سیاست‌های ابلاغی جمعیت روی همۀ ابعاد جمعیت کار شده است و صرفا تاکید بر فرزندآوری نیست و بنیان خانواده به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در شکل‌گیری شخصیت افراد مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه ادامه داد: تکریم پیش‌کسوتان سنی خانواده، آموزش فرزندان، تسهیل ازدواج و به‌هنگام جوانان، آموزش زوجین در هنگام انتخاب و مهارت‌های فرزندپروری در ذیل قوانین جوانی جمعیت قرار گرفته است.

گفتنی است در این همایش که با حضور معاون سیاسی، اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژۀ شهرستان، جمعی ازمعاونین و مدیران دانشگاه و مسئولین اداره‌های شهرستان برگزار شد با اهداء لوح و هدایا از شرکت‌کنندگان تقدیر به‌عمل آمد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.