کشف و ضبط بیش از 900 قلم کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق در تربت حیدریه

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۹:۳۸ | تعداد بازدید: 95

سرپرست مدیریت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از کشف و ضبط 967 قلم کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق توسط یک توزیع‌کنندۀ غیر مجاز در این شهرستان به ارزش 110 میلیون ریال خبر داد.

 دکتر شیما نصراله‌الحسینی با اعلام این خبر گفت: در گشت مشترک کارشناسان این اداره به‌همراه کارشناسان ادارۀ صمت و پلیس آگاهی از یک توزیع‌کنندۀ غیر مجاز که بدون مجوزهای رسمی اقدام به فروش لوازم آرایشی و بهداشتی می‌کرد این اقلام کشف و ضبط گردید.

وی با بیان اینکه مصرف‌کنندگان لوازم‌آرایشی غیرمجاز به بیماری‌های عفونی و مخصوصاً پوستی دچار می‌شوند اظهار داشت: فلزات سنگین موجود در این مواد، خطرات زیادی را برای سلامتی فرد به‌دنبال دارند.

وی افزود: کالاهای سلامت‌محور شامل مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی هستند که متاسفانه بیشترین میزان قاچاق کالاهای سلامت‌محور به دلیل سودآوری بالا در حوزۀ فرآورده‌های آرایشی بهداشتی می‌باشد.

دکتر نصراله‌الحسینی تصریح کرد: مردم برای اطمینان از اصالت کالای مورد استفاده می‌توانند به برچسب اصالت و سلامت وزارت بهداشت بر روی کالاهای سلامت‌محور از جمله آرایشی و بهداشتی توجه کرده و برای کنترل و استعلام اصالت، کد اصالت کالا را به سامانۀ پیامکی 20008822 ارسال و یا از طریق سامانۀ اینترنتی تی‌تک کد اصالت را استعلام نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.